Ano, byli jsme na Měsíci!


Důkazy o tom, že jsme byli na Měsíci:

  1. Existuje mnoho svědků, kteří se podíleli jak na přípravě a realizaci.
  2. První přistání na Měsíci bylo přenášeno živě televizí do celého světa.
  3. Existují tisíce fotografií a kilometry filmového pásu ze všech misí Apollo.
  4. Kdokoliv si může ověřit, že na Měsíci zůstaly artefakty po přistání. Stačí se podívat pomocí teleskopu.
  5. Astronauti jsou přímými svědky – byli tam!
  6. Na Měsíc byly opakovaně poslány sondy, které vyfotily místa přistání a artefakty na místě.
  7. Celá záležitost byla pod drobnohledem Ruska, se kterým Amerika soupeřila.

Existuje mnoho svědků, kteří se podíleli jak na přípravě a realizaci: Stejně jako v otázce existence mimozemských civilizací se argumentuje, že by o tom musel někdo vědět. Víme, že o tom sice někdo ví, ale nikdo si nedovolí o tom mluvit. Již před 100 lety Tesla nabídl světu technologie jako zdroje volné energie a antigravitaci. Stejně jako vývoj první atomové bomby byl po dlouhá léta utajován a o skutečné podstatě problému vědělo jen asi 6 lidí (a na realizaci se podílely stovky), pak je to podobné s vesmírným programem. O jeho skutečné povaze vědělo jen velmi málo lidí.

První přistání na Měsíci bylo přenášeno televizí do celého světa. Existují svědci, kteří se podíleli na technickém zajištění přenosu audio a video signálu během mise Apollo 11. Shodně tvrdí, že signál přicházel sice z Vesmíru, ale ne od Měsíce. Záběry, které byly prezentovány veřejnosti jako „živé vysílání“, byly vždy ve velmi špatné kvalitě a černobílé. Televize přebírala tuto událost z projekčního plátna v prezentační místnosti NASA. Tedy nikdy nešlo o přímé spojení do televize. Šlo o nejvýznamnější událost pro lidstvo. Přesto lidé viděli rozmazané černobílé obrázky. Někteří svědci tvrdí, že „živé vysílání“ několikrát vypadlo.

Existují tisíce fotografií a kilometry filmového pásu ze všech misí Apollo. Během misí Apollo mělo být pořízeno velké množství audiovizuálního záznamu. Přesto veřejnosti bylo předloženo velmi malé množství z toho, co se během misí získalo. Uvědomme si, že existuje velmi omezené množství fotografií, které jsou veřejnosti opakovaně předkládány. Vždy vypadají až přehnaně umělecky a dokonale. To sice explicitně nesnižuje jejich důvěryhodnost, přesto viděl někdy někdo ty filmy a fotky, o kterých se vždy mluví? Podle všeho nikoliv. Kolem roku 2001 nařídila NASA, aby veškerý audiovizuální materiál z těchto misí byl skartován. Kdo zničí nejdůležitější důkazy tak významné cesty a hlavně proč? Domnívám se, že jeden z důvodů může být strach z toho, že by někdo mohl přijít do archívů a klást nepříjemné otázky. Dnešní digitální technologie dokáží odhalit i to, co v analogovém světe mělo být skryto.

Kdokoliv si může ověřit, že na Měsíci zůstaly artefakty po přistání. Stačí se podívat pomocí teleskopu. Neznám jedinou fotografii pořízenou ze Země, kde by bylo naprosto jasně vidět cokoliv, z toho co člověk na Měsíci zanechal. Existují fotografie pořízené z družic, které prováděly kartografické zpracování povrchu Měsíce. Fotografie jsou ale ve velmi malém rozlišení. Tvrzení, že tenhle shluk teček je americká vlajka a tahle mazanina je základna lunárního modulu, je dost odvážné. I fotografie povrchu Měsíce na moon.google.com z míst přistání jsou velmi nekvalitní a rozostřené. Při největším přiblížení vidíme místo přistání A11, ale není zde nic z toho, o čem se mluví, že by tam mělo být. Je to pouze vyznačeno piktogramy. I samotná cesta, kudy astronauti chodili je do fotografie dokreslená jako šedý stín. A to jde o rozlišení 3 centimetry na mapě proti 10 metrům v reálu. Když už nic jiného, tak zbytek přistávacího modulu by měl být vidět naprosto jasně.

Astronauti jsou přímými svědky – byli tam! Neil Armstrong jakožto první člověk na Měsíci za dobu své existence poskytl jen velmi malé množství rozhovorů. Naproti tomu jeho kolegové jsou velmi výřeční. Přesto na konkrétní otázku, jaké to tam je, někteří odpovídají: „Už si nevzpomínám.“. Jiní zase připouštějí, že to všechno bylo jinak, že nám nebyla řečena pravda. Jmenujme například: Gordon Cooper (Gemini), Edgar D. Mitchell (Apollo), Brian O’Leary (Mars) a další.

Na Měsíc byly opakovaně poslány sondy, které vyfotily místa přistání a artefakty na místě. V dnešní době máme technologie, které dokáží z oběžné dráhy Země číst lidem přes rameno noviny. Přesto nejsme schopni poskytnout veřejnosti fotografie ve stejné kvalitě z oběžné dráhy Měsíce. Poslední mise na Měsíc je pod vedením NASA. 2 sondy dosáhly cíle na přelomu roku 2011/2012. Cíle mise mj. jsou: fotografování povrchu a měření gravitačního pole. Do dnešního dne jsou na oficiálních stránkách z mise pouze černobílé fotografie s nízkým rozlišením nad povrchem Měsíce.

Celá záležitost byla pod drobnohledem Ruska, se kterým Amerika soupeřila. Již J.F.K. chtěl s Ruskem uzavřít dohodu o spolupráci při letu na Měsíc. Navíc ani Rusové nejsou svatí. Mediálně se má za to, že prvním člověkem ve Vesmíru byl Jurij Gagarin. Teprve dnes se dozvídáme, že to bylo jinak. Za skutečně prvního průkopníka lze označit Vladimíra Sergejeviče Iljušina. A to ještě nemusí být vše. Obě strany se snažily maskovat své neúspěchy a mediálně zveličovat své úspěchy. Podobné to je s dalšími vesmírnými agenturami, které buď vyslali sondy (ESA, Indie) nebo i člověka (Čína).

Takže, byli jsme skutečně na Měsíci? Napište do komentářů.

Zdroj: 1


Líbí se vám článek na naší stránce? Pomozte nám tvořit další obsah.

Nastavte prosím trvalý příkaz na 50 Kč/měsíc na účet 2801124416/2010.
Do zprávy pro příjemce uveďte DAR Jméno Příjmení

Pro mezinárodní platby použijte IBAN: CZ6820100000002801124416SWIFT: FIOBCZPPXXX